VIDEO | Croația – Nigeria 2-0. Succes fără emoții pentru vedetele lui Dalic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 iunie 2018, ora 23:57,
Croatia bucurie

Croația n-a strălucit contra Nigeriei, dar s-a impus în cele din urmă la pas, scor 2-0.

Autogolul lui Etebo a făcut diferența în prima repriză. Acesta a deviat în propria poartă balonul trimis de Mandzukic, după un corner.

Nigeria nu a contat în atac, iar Croația a lămurit lucrurile în minutul 72, atunci când Modric a punctat dintr-un penalty acordat după faultul lui Ekong la Mandzukic.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-0, iar Croația e lider într-o grupă din care mai fac parte Argentina și Islanda.

ECHIPELE:

Croaţia: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic – Rakitić, Modric – Rebic (Kovacici ’78), Kramaric (Brozovic ’60), Perisic – Mandzukici (Pjaca ’86)

Selecţioner: Zlatko Dalici

Nigeria: Francis – Shehu, Ekong, Balogun, Idowu – Ndidi, Etebo – Moses, Mikel (Nwankwo ’88), Iwobi (Musa ’62) – Ighalo (Iheanacho ’73).

Selecţioner: Gernot Rohr