Cristiano Ronaldo nu s-a accidentat grav. „Nu sunt neliniştit, îmi cunosc corpul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 26 martie 2019, ora 13:34,
cristiano ronaldo portugalia

Cristiano Ronaldo s-a accidentat la gleznă în prima repriză a meciului Portugalia – Serbia, din preliminariile EURO 2020. Starul portughez a dat asigurări că nu este vorba despre o problemă gravă și va reveni pe teren în cel mult două săptămâni.

Portugalia a remizat cu Serbia, scor 1-1, la Lisabona. Lusitanii au început modest campania de calificare, cu două puncte după două runde.

Cristiano Ronaldo (34 de ani) a jucat până în minutul 30, când a fost înlocuit cu Pizzi.

Trebuie să aşteptăm între 24 şi 48 de ore. Nu sunt însă neliniştit, îmi cunosc corpul. Sunt lucruri care se întâmplă. Voi reveni în formă într-o săptămână sau două„, a declarat portughezul, citat de AFP.

Juventus Torino mizează pe Cristiano Ronaldo în confruntarea cu Ajax Amsterdam de peste două săptămâni, în manşa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

Transferat în vara anului trecut de la Real Madrid, Cristiano Ronaldo a reușit 24 de goluri și 12 pase decisive în 36 de meciuri pentru Juventus.

euro 2020portugaliajuventuspreliminariiserbiaechipa nationalaaccidentarecristiano ronaldoronaldoglezna