Craiova mai are mult de muncit! Nicuşor Bancu: ,,Încă nu jucăm cum vrea antrenorul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 12 martie 2021, ora 23:47,
Bancu
Bancu

Partida dintre Gaz Metan Mediaş şi Universitatea Craiova, din etapa a 27-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria oltenilor, scor 2-0.

Golurile partidei din Ardeal au fost marcate de Andrei Ivan, în minutul 50 şi Alexandru Cicâldău, în minutul 60, din pasa primului marcator.

Nicuşor Bancu, căpitanul Craiovei, a tras concluziile la finalul meciului cu Mediaş. Acesta spune că echipa din Bănie încă nu joacă ceea ce vrea grecul Ouzounidis.

Este o victorie meritată, am dominat jocul de la început până la final. Din păcate, nu am reușit să marcăm mai mult, dar rezultatul este bun. Încă nu jucăm 100% cum dorește mister, dar e important că vine pauza competițională de la națională și mai putem pune lucrurile la punct.

Prima dată ne gândim la meciurile cu UTA, pentru că sunt importante toate punctele. Nu mă gândesc încă la meciul cu FCSB. Îmi doresc foarte mult și sper ca Mirel să mă convoace și pe mine.”, a declarat Nicuşor Bancu, la finalul jocului cu Mediaş.

După acest meci, Universitatea Craiova râmâne pe locul 3 în Liga 1, cu 53 de puncte acumulate în cele 27 de jocuri disputate.

De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaş se află pe locul 12 în Liga 1, cu 28 de puncte adunate în cele 27 de meciuri jucate în campionat.

Citeşte şi VIDEO | Craiova, spectacol la Mediaş! Andrei Ivan, gol şi assist pentru Cicâldău