Craiova e de neoprit! Victorie clară a echipei lui Mangia și la Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 noiembrie 2018, ora 23:21,
KOLJIC CRAIOVA
CS U Craiova a ajuns la trei victorii consecutive în campionat, după 3-0 pe terenul formației Poli Iași. Oltenii au jucat în superioritate numerică din minutul 10, dar cu un preț imens: tânărul Valentin Mihăilă a fost lovit în gât de Laurențiu Rus și s-a prăbușit inconștient pe gazon. Jucătorul Craiovei a fost salvat de medicii de la Serviciul de Ambulanță.

În minutul 8 al meciului, inexplicabil, Laurențiu Ruș l-a lovit în gât, cu brațul, pe tânărul Valentin Mihăilă. Puștiul de 18 ani s-a prăbușit inconștient pe gazon. Acesta a primit îngrijiri medicale în ambulanță și a fost transportat la spital, în stare bună.

DETALII AICI: Clipe de coșmar la Iași! Un jucător a rămas inconștient după ce a fost lovit intenționat în gât

Laurențiu Rus a fost sancționat imediat cu cartonașul roșu. Şi nu e la prima abatere. În urmă cu 5 ani, i-a rupt piciorul lui Chipciu. În 2016, i-a produs lui Aganovic fractură de mandibilă.

Craiova a înscris toate cele trei goluri în repriza secundă.

Chiar de la început, Mateiu a deschis scorul (47).

Cinci minute mai tărziu, Mitriță a marcat cu un șut de la marginea careului, după o acțiune personală.

Kojlic a închis tabela în minutul 69.

CS U Craiova a ajund la cea treia victorie consecutivă în campionat, după 2-1 cu FCSB și 3-0 cu Astra Giurgiu.

Poli Iași e la cel de-al cincilea eșec consecutiv în campionat, iar postul lui Stoican e în pericol.