Craiova are infirmeria plină! Jucătorii olteni au căzut pe capete în meciul cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 08:06,
CraiovaSepsi2

Universitatea Craiova a terminat la egalitate primul meci din play-off, disputat pe teren propriu, cu Sepsi, scor 0-0.

În urma acestui meci, echipa din Craiova a ieşit foarte şifonată, mai mulţi jucători părăsind terenul din cauza accidentărilor.

Primul care a căzut în meciul de aseară a fost tânărul Baiaram, accidentându-se în minutul 3 al partidei cu Sepsi şi care va rata, cel mai probabil, tot restul sezonului din Liga 1.

În minutul 80 a venit a doua lovitură pentru echipa din Bănie, după ce şi Alex Cicâldău a ieşit accidentat de pe teren, având în vedere că şi vedeta Koljic se află în acest moment în afara lotului.

Alex Cicâldău a încercat să reia o centrare venită din partea lui Mamut, dar în momentul în care a încercat să reia din alunecare mingea, a fost blocat de Ştefănescu, care a căzut direct peste mijlocaş, provocându-i o accidentare serioasă.

Astfel, după acest meci, Craiova are un lot deecimat în vederea următoarelor partide care se vor disputa în play-off.

În urma rezultatului de aseară, Universitatea Craiova a acumulat 30 de puncte în clasament, cu 3 mai puţine decât liderul FCSB, care are un meci mai puţin disputat.

Citeşte şi VIDEO | Craiova a început cu un semieșec play-off-ul Ligii I. Sepsi, o nucă prea tare