Costel Enache, debut cu dreptul. U Cluj a întors scorul cu Unirea Slobozia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 septembrie 2020, ora 20:58,
costel enache

U Cluj a închis etapa a patra din Liga 2 cu o victorie pe propriul teren. Studenţii au câştigat cu 3-1 meciul cu Unirea Slobozia, la debutul lui Costel Enache pe banca tehnică.

Avem primul 11 cu care Costel Enache începe partida de astăzi!Numai U!

Publicată de FC Universitatea Cluj pe Marţi, 22 septembrie 2020

Oaspeţii au deschis scorul la Cluj după 12 minute: Toma a obţinut un penalty şi tot el l-a transformat.

U Cluj a întors rezultatul într-un interval de câteva minute din finalul reprizei. Gavra a egalat în minutul 42, iar Pârvulescu şi-a adus echipa în avantaj cu un şut deviat (min.44).

După pauză, Ioan Filip şi-a trecut în cont prima reuşită în tricoul Universităţii Cluj, iar reuşita mijlocaşului din minutul 60 a închis tabela la 3-1.

U Cluj a obţinut a doua victorie din actualul sezon şi a urcat în prima jumătate a clasamentului, cu şase puncte.

CITEŞTE ŞI: MM Stoica e categoric: ”Asta e cea mai mare greşeală din lumea fotbalului!”