Cosmin Olăroiu vrea eventul în China! Jiangsu Suning merge în semifinalele din Cupa Chinei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 02 decembrie 2020, ora 16:42,

Jiangsu Suning, echipa antrenată de antrenorul român, Cosmin Olăroiu, s-a calificat în semifinalele Cupei Chinei și este aproape de o performanță unică!

Cosmin Olăroiu este pe val în acest moment în China. După ce a izbutit să câştige campionatul cu Jiangsu Suning în Superliga Chineză, o premieră pentru clubul din Nanjing, acum a venit rândul unui nou succes, de această dată în meciul din Cupă.

Jiangsu Suning s-a impus în sferturile Cupei Chinei, cu scorul de 2-0, împotriva divizionarei secunde Kunshan. Cele două goluri ale partidei au fost marcate de Xi Wu în minutul 40 și Zhang în minutul 87.

Echipa pregătită de Cosmin Olăroiu o va întâlni în semifinalele Cupei Chinei pe Tianjin Teda, iar meciul se va disputa într-un sistem tur-retur.