Coșmar pentru Florin Andone! Internaționalul român a fost criticat dur de presa din Anglia după ultimul eșec

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 17:15,
Andone Brighton

Florin Andone a fost criticat dur de presa din Anglia. Atacantul lui Brighton a fost titular în ultimul meci din Premier League, scor 0-5, cu Bournemouth.

Internaționalul român a primit a doua cea mai mică notă după eșecul din campionat. Andone a primit nota 4 după prestația pe care a avut-o în cele 58 de minute petrecute pe teren.

Cea mai slabă notă a primit-o colegul românului, Anthony Knockaert. Mijlocașul a fost notat cu 3.

„A risipit două bune ocazii de a deschide scorul în prima repriză, deși se demarcase bine în a urmări centrările colegilor. Și-a irosit șansa oferită.”, au explicat jurnaliștii de la The Argus.

Cota de piață a fotbalistului român este de 6 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com Acesta a marcat 5 goluri pentru Brighton în actualul sezon.

Brighton ocupă locul 17 în Premier League, cu 33 de puncte. În următoarea etapă, ”pescărușii” o vor întâlni pe teren propriu pe Cardiff, echipă deja retrogradată.