Cornel Dinu îl desființează pe Teja! Ce dracu’ să faci cu el?! Episod memorabil din vestiarul lui Dinamo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 12 martie 2019, ora 19:27,
dinu
dinu

Florinel Coman a povestit că Mihai Teja le-a cerut, la pauza meciului cu FC Viitorul, să joace cu inima. Cornel Dinu n-a fost impresionat deloc! Dimpotrivă, l-a desființat în direct pe antrenorul de la FCSB.

FCSB a pierdut cu scorul 1-2 partida cu Viitorul, iar Cornel Dinu l-a desființat pe Teja, după ce a auzit ce le-a spus jucătorilor în pauză.

Bine că nu mi-a spus mie, pentru că la mine inima mai merge doar la 50% din capacitate. Păi, săracul Teja, care zice: «Te iubesc, nea Gigi!». Ce dracu’ să faci cu el?!”, a spus Cornel Dinu la Telekom Sport.

Mister a povestit un episod memorabil din vestiarul lui Dinamo, petrecut pe vremea când era tânăr fotbalist:

Hai să vă spun ce am trăit la Dinamo, ce am trăit în fragedă copilărie. Și este educaţie şi este tradiţie care se perpetuează.

Când intra Traian Ionescu la pauză şi era meci nul, sau, cum rar se întâmpla, conducea adversarul, era război. Spărgea sticle, nu mişca nimeni. Striga: «Intraţi la joc, mă! Intraţi la pregătire! Să vă fie ruşine! Călcaţi-i în picioare! Sunteţi Dinamo!»”.