Contra pune tunurile pe FCSB: ”Presiunea a dat roade! Dinamo trebuia să câștige!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 octombrie 2020, ora 23:46,
cosmin contra dinamo

Cosmin Contra a pus tunurile pe FCSB după derby-ul cu Dinamo.

Arbitrajul lui Radu Petrescu este în centrul atenției. Penalty-ul din repriza secundă acordat pentru FCSB și eliminarea lui Isma Lopez sunt puternic contestate.

”Guriță” a fost deranjat de atitudinea venită din tabăra stelistă. Antrenorul lui Dinamo este de părere că presiunea pusă din tribună de Mihai Stoica ”a dat roade”, iar FCSB a reușit să obțină victoria în urma unui penalty care a stârnit numeroase controverse.

”Nu înțeleg de ce sunt nervi din partea opusă. Țipete, țipete. Ar fi primat spectacolul înaintea plângerilor, care au dat rezultate. Nu există nimic, dacă din minutul 1 ne ridicăm din tribună și toată banca se ridică și nu lăsăm arbitrul să-și facă treaba. Presiunea a dat roade.

Al doilea gol l-am primit din fază fixă. Dinamo a dominat copios, am avut ocazii și a venit acea fază. E o greșeală neintenționată. Trebuie să ne ridicăm, să ne pregătim, vine liderul. După cum a decurs jocul, ar fi trebuit să fie o singură învingătoare în seara asta. Sunt sigur că nu au stat aceste zile cu COVID-19. Sunt diferite forme de a te antrena.” a declarat Contra la finalul meciului.

Rezumatul derby-ului FCSB – Dinamo, scor 3-2