Continuă Bogdan Vintilă la FCSB? „Oricum este antrenor secund. Nu este vina lui”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 iulie 2020, ora 17:48,
vintila-fcsb

FCSB n-a câștigat niciun meci în play-off după reluarea Ligii 1, dar poziția antrenorului Bogdan Vintilă nu pare să fie amenințată. Dumitru Dragomir l-a apărat pe Vintilă, despre care a spus că nu are la dispoziție un lot valoros.

Sâmbătă, FCSB și FC Botoșani au remizat pe Arena Națională, scor 1-1. Florinel Coman a înscris pentru FCSB (minutul 13), iar Țigănașu a marcat pentru oaspeți (minutul 22).

Ambele echipe au jucat în inferioritate numerică încă din prima repriză, după eliminările lui Cristea și Papa.

Ce să facă, mă, frate Vinitilă? El oricum este antrenor secund la FCSB, iar Gigi știa de la început că își aduce doar antrenor secund la echipă. Nu uitați că pe Vintilă l-a luat de la copii. Voi credeți că Gigi nu îi face echipa lui Vintilă sau nu face schimbările?

Dar, chiar și așa, Vintilă a făcut minuni la FCSB. A luat echipa de pe ultimul loc, însă nu este vina lui Vintilă că FCSB are doar patru fotbaliști de valoare, iar restul sunt de umplutură. Acolo în echipă sau în lotul lui FCSB sunt și jucători de perspectivă, dar mulți s-au născut talente și mor speranțe, vă dau scris încă de acum.

Hai să fim serioși! Am văzut meciul lor cu Botoșani, iar dacă Tănase așa crede el că merită să trateze faza aia clară de gol, atunci m-am convins și de el. Ce vină mai are acum Vintilă? Eu zic că Gigi trebuie să îl lase și la anul la echipă, că dacă o să își aducă un alt antrenor tot un antrenor secund o să își caute„, a spus Dumitru Dragomir pentru ProSport.

FCSB riscă să piardă și locul trei în clasamentul play-off-ului Ligii 1, dacă Astra va reuși un rezultat pozitiv cu CFR Cluj, în această seară.