Concordia – Viitorul 1-1. Cu Hagi în tribune, oaspeții au egalat în minutul 89

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 iulie 2018, ora 23:17,
Viitorul Chiajna

Concordia Chiajna a fost aproape de o victorie mare în fața Viitorului. În cele din urmă, partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 32: Marc a prins un șut de excepție, iar Caparco nu a mai avut ce să facă.

Pe finalul reprizei, Viitorul a avut o șansă uriașă de gol: Marc a scos de pe linia porții, însă a comis și henț. Plin de nervi, Hagi a cerut penalty, fiind trimis apoi în tribune.

Viitorul a presat în repriza secundă. Luchin a avut ghinion și a trimis în bară în minutul 65, însă Houri a adus în cele din urmă un punct pentru oaspeți.

Echipa lui Hagi speră acum la o calificare surpriză în turul trei preliminar din Europa League, după 2-2 pe teren propriu cu Vitesse Arnhem.

ECHIPELE:

Concordia Chiajna: Caparco – Matei, Leca (Albu ’84), Marc, Panait – Prepeliţă (Balgiu ’77) – Ivanovici, Gorobsov, Deaconu, Grădinaru – Guessan (Măzărache ’73)

FC Viitorul: Buzbuchi – Ghiţă, Luchin, Hodorogea, Boboc – Ciobanu, Artean, Iacob – Stoica (Pitu ’77), Voduţ (Houri ’71), Măţan (Drăguş ’77).