Concordia și Hermannstadt au „ars” în 18 minute! Remiză spectaculoasă la Chiajna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 18 martie 2019, ora 20:06,
chiajna hermannstadt

Concordia Chiajna și FC Hermannstadt au remizat, scor 2-2, în etapa a doua a play-out-ului Ligii 1.

Cele două echipe s-au consumat în primele 20 de minute ale partidei, când s-au marcat toate cele patru goluri.

Sibiul a deschis scorul la Chiajna în minutul 4, prin Tsomou, care a profitat de o greșeală a lui Cadamuro.

În minutul 12, echipa lui Vasile Miriuță reușea și golul al doilea. A marcat Jazvic, după ce recuperase mingea din picioarele unui adversar.

Concordia a revenit nesperat de repede. În doar două minute, elevii lui Adrian Falub au egalat.

Gol Concordia Chiajna

Publicată de Digi Sport pe Luni, 18 martie 2019

Gorobsov a redus din handicap, în minutul 16, cu un șut din afara careului, apoi Bawab a marcat golul egalizator (18).

Rezumatul partidei poate fi văzut AICI.

Chiajna: Rîmniceanu – Meira, Marc, Cadamuro – Grădinaru (Bărboianu ’46), Ropotan (Albu ’70), Gorobsov, Fota – Bawab, Mousa, Alexe (Iloki ’85). Antrenor: Adrian Falub.

Hermannstadt: Niga – Serediuc, I. Stoica, Mijuskovic, Pîrvulescu, Tătar – Petrescu (Popovici ’89), Măţel, Offenbacher (Dumitriu ’65) – Tsoumou, Jazvic (Blănaru ’79). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Concordia Chiajna rămâne pe ultimul loc în clasamentul playout-ului. Ilfovenii au 11 puncte. Hermannstadt are 17 și se află pe locul 11 în Liga I.