Conceicao recunoaște că Viitorul a dominat meciul. „Ne-am apărat foarte bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 decembrie 2018, ora 23:35,
Conceicao
Conceicao

Antrenorul echipei CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat că jucătorii săi s-au apărat foarte bine împotriva Viitorului, iar ardelenii au scăpat cu fața curată dintr-un meci extrem de dificil.

La Ovidiu, CFR a câștigat cu 1-0, deși Viitorul a controlat posesia și a avut mai multe ocazii de gol. George Țucudean a înscris împotriva fostei sale echipe, în minutul 33. (VIDEO)

Am făcut o strategie foarte bună pentru acest meci. Prima repriză a fost bună, am avut ocazii, gol, cred că şi un penalty neacordat. După pauză, a fost foarte greu pentru noi, au avut ocazii. Echipa a avut atitudine bună. N-a fost ideea noastră să ne apărăm, noi am vrut să facem la fel în repriza a doua, să păstrăm mingea şi să încercăm să dăm golul 2. Nu am reuşit asta. FC Viitorul a fost un adversar foarte bun, care ne-a pus foarte multe probleme. Noi ne-am apărat foarte bine şi am reuşit să luăm cele trei puncte„, a spus Conceicao la DigiSport.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj este liderul clasamentului, iar Viitorul ocupă poziția a patra.