Conceicao, nemulțumit de remiza cu Gaz Metan. I-a luat apărarea lui Culio

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 decembrie 2018, ora 09:02,
Conceicao 11

Antrenorul echipei CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat că formația lui merita victoria împotriva lui Gaz Metan Mediaș. Portughezul i-a luat apărarea lui Emmanuel Culio după penalty-ul ratat în ultimele minute.

A fost 2-2 la Cluj-Napoca, după ce Gaz Metan a condus cu 2-0. Omrani (43′, 87′) a marcat pentru gazde, iar Ely Fernandes (12′) şi Ivanov (31′) au semnat reușitele oaspeților.

Meritam să câştigăm acest meci. Înainte de primul lor gol, am avut câteva ocazii. După ce am fost conduşi cu 2-0, am resimţit acest lucru. Însă repriza a doua a fost în totalitate a noastră. Din păcate, am ratat pe final acel penalty. Așa este în fotbal, se mai întâmplă.

Trebuie să analizez jocul per total. Doar în primele 15 minute am fost mai slabi decât adversarul, în rest am controlat jocul. Arlauskis a apărat bine cu Voluntari și cu Dinamo, nu vreau să găsesc vinovați. Se întâmplă. Fotbaliștii mei beneficiază de toată încrederea mea. Culio la fel. În multe alte meciuri a transformat penalty-urile. Se întâmplă. Nu e nimic ieșit din comun”, a spus Conceicao la DigiSport.

CFR Cluj rămâne cu o singură înfrângere în acest sezon (în luna septembrie, cu Viitorul) și are un avans de 6 puncte în fruntea clasamentului.

conceicaocfr clujculiopenalty ratatantrenorantonio conceicaogaz metan mediașliga 1