Coman nu a uitat de unde a plecat! ”Viitorul este echipa căreia îi datorez totul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 16 decembrie 2019, ora 08:52,
coman
coman

FCSB a câștigat derby-ul cu Viitorul, scor 2-0, și a urcat pe locul 4 în Liga 1.

Florinel Coman a închis tabela la Ovidiu, minutul 45+1, și a devenit golgeterul Ligii 1, cu 9 reușite.

”Mbappe” a fost crescut de Gică Hagi la Viitorul, formație pentru care a evoluat timp de 3 sezoane, perioada 2015-2018.

Chiar dacă a marcat, Coman a dezvăluit că nu a sărbătorit golul în semn de respect pentru ”Rege”, dar și pentru prietenii săi de la echipa din Constanța.

”Am mulți prieteni aici. Viitorul este echipa care m-a lansat în prima ligă și am doar cuvinte de laudă pentru cei de aici. Este echipa căreia îi datorez totul și care m-a ajutat cel mai mult…

A fost un meci frumos, din primul până în ultimul minut. Am fost echipa care a marcat prima și asta a fost soarta meciului” a declarat Florinel Coman.

3.5 milioane de euro este cota de piață a lui Coman, potrivit transfermarrkt.com.