Coman le răspunde contestatarilor: ”E normal să fiu criticat peste tot!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 martie 2020, ora 22:46,
florinel coman fcsb

Florinel Coman le-a răspuns contestatarilor după victoria din Cupa României.

FCSB a învins-o pe Hermannstadt, scor 2-1, și s-a calificat în semifinalele competiției. Florinel Coman a marcat golul victoriei în minutul 90.

”Mbappe” a intrat în repriza secundă și a dus-o pe FCSB în careul de ași al Cupei.

După meci, tânărul fotbalist le-a răspuns contestatarilor și a vorbit despre șansele la titlu ale vicecampioanei României.

”Un meci foarte greu la Sibiu. Am intrat pe teren cu un singur gând, de a ieși câștigători. Toate echipele se concentrează împotriva noastră. Mă bucur foarte tare să-mi ajut colegii, să-mi ajut echipa. Am avut o perioadă foarte slabă, am avut un 2020 foarte prost, dar chiar și așa am fost golgheter până în ultima etapă dacă nu mă înșel.

E normal să fiu criticat peste tot, sunt obișnuit. Așa o să se întâmple cu toți jucătorii care ajung la Steaua. Important e să-mi văd de treaba mea, n-am cum să mulțumesc pe toată lumea. Avem un meci foarte greu cu cei de la Universitatea Craiova. Va fi un meci frumos, orice jucător din Liga 1 și-ar dori să joace un asemenea meci” a declarat Florinel Coman.

Vezi și VIDEO | ”Remontada” roș-albastră! FCSB completează careul de ași al Cupei României!