Clinceni a promovat matematic. Final dramatic în meciul cu FC Argeș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 24 mai 2019, ora 19:39,
clinceni bucurie

Sub privirile oficialilor de la FCSB MM Stoica și Baleriu Argăseală, Academica Clinceni a învins, 2-1, în meciul cu FC Argeș.

Piteștenii au deschis scorul în minutul 8, când Năstăsie a șutat din afara careului.

După aceea, argeșenii n-au mai avut ocazii importante, iar ilfovenii au reușit egalarea în minutul 81, prin Patriche.

La 1-1, Academica avea emoții în ceea ce privește promovarea directă. Ar fi avut nevoie de un egal în ultima etapă, la Petrolul, presupunând că Universitatea Cluj câștiga ambele meciuri rămase, cu modestele Balotești și Pandurii.

N-a mai fost însă cazul, pentru că Academica a înscris golul promovării în prelungiri, prin Horșia.

A fost o adevărată explozie de bucurie la Clinceni și zâmbete de mulțumire pe fețele oficialilor de la FCSB…