Ciprian Marica atacă naționala lui Rădoi. Ce a declarat despre Denis Alibec

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 19 noiembrie 2020, ora 01:52,
Ciprian Marica

Ciprian Marica nu ratează nici o ocazie să critice naționala pregătită de Mirel Rădoi.

Jocul „tricolorilor” în meciul cu Irlanda de Nord, scor 1-1, a lăsat de dorit, în opinia fostului internaționa.

Pe mine nu mă mulțumește un egal cu Irlanda de Nord, am fost inferiori în a doua repriză. Până în minutul 65 n-am ieșit din jumătatea noastă de teren. Nu pot să spun că-mi place ce văd, ce joacă. Îl aud pe Mister (n.r – Rădoi) că va duce România unde îi e locul, dar nu am nicio siguranță că va face asta.

România știe să joace fotbal, dar, astăzi, România nu joacă ce ne dorim și ce vrem să vedem. N-ar trebui să ne mulțumească egalul cu Irlanda de Nord. La fel și Alibec, care spune că încheie cu fruntea sus. Dacă rămâi cu fruntea sus după un egal cu Irlanda de Nord„, a spus Marica, la Pro TV.

Reprezentativa de fotbal a României remizat în compania Irlandei de Nord, scor 1-1, miercuri seara, pe Windsor Park din Belfast, în ultima etapă din Grupa 1 a Ligii B din Liga Naţiunilor. În urma acestei remize, coraborată și cu victoria Serbiei în fața Rusiei, 5-0, „tricolorii” vor fi în urna a doua valorică la tragerea la sorți pentru preliminariile Cupei Mondiale din 2022.

marica1-1romaniaromania 1-1irlanda de nordrealitatea