Cicâldău mai are de aşteptat până să plece de la Craiova: ,,Un jucător nu se transferă după o dublă cu Armenia”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 aprilie 2021, ora 23:13,
Armenia - România/Sursa Foto: Profimedia Images

Alex Cicâldău, mijlocaşul Craiovei, putea fi eroul naţionalei de fotbal a României, dacă meciul cu Armenia se termina cu scorul de 2-1 pentru ,,tricolori”.

După 86 de minute România se afla în avantaj cu Armenia graţie celor două goluri marcate de Alex Cicâldău în minutele 62 şi 72.

Sursa foto: Alex Nicodim/ Sima

Rodion Cămătaru, fost jucător al Universităţii Craiova, a comentat prestaţia lui Alex Cicâldău din meciul cu Armenia. Acesta este de părere că mjlocaşul nu se poate transfera în străinătate după ce a dat două goluri la Erevan.

E greu să ne revenim! Echipa națională este oglinda campionatului. Din păcate, ne lipsesc jucători de valoare, precum Gică Hagi sau Adrian Mutu. Mă bucur pentru golurile lui Cicâldău, mai ales că joacă la Universitatea Craiova, dar un jucător nu se transferă după o dublă cu Armenia.

Cicâldău trebuia să fi marcat și în fața Germaniei, era altceva! Așa, cluburile de top din Europa se tem să nu ia țepe. Am ajuns să ne fie frică de orice meci! Pe timpul nostru, Armenia și Islanda nu existau.”, a declarat Rodion Cămătaru, pentru ProSport.

Cum arată clasamentul grupei J, din care face parte şi naţionala condusă de Mirel Rădoi