Chindia Târgoviște, victorie facilă cu CS Mioveni! Gazdele au controlat total jocul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 august 2020, ora 22:54,
Chindia-Târgovişte-liga-1

Chindia Târgovişte a învins, duminică seară, la Ploieşti, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa CS Mioveni, în prima manşă a barajului de menţinere/promovare în Liga 1.

Gazdele puteau deschide scorul în minutul doi al partidei, însă arbitrul Istvan Kovacs le-a refuzat o lovitură de la 11 metri. Golul a venit însă în minutul 14. Chindia a deschis scorul prin Bic, după o centrare a lui Yameogo.

În partea secundă, tot echipa din prima ligă a fost la conducerea jocului. În minutul 74, Chindia a făcut 2-0 prin Ivancic, care a reluat din apropiere centrarea ușor deviată a lui Martac.

Chindia – Mioveni s-a încheiat 2-0, iar formația lui Emil Săndoi face primul pas către un nou sezon în Liga 1.