VIDEO | Chindia Târgoviște-FC Hermannstadt 2-0. Trupa lui Emil Săndoi e prima în play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 16:57,
ChindiaTârgoviste

Partida dintre Chindia Târgoviște și FC Hermannstadt, meci din prima etapă a play-out-ului, s-a terminatu cu victoria gazdelor, scor, 2-0.

Golurile meciului de la Buzău au fost marcate de Denis Dumitrașcu și Daniel Florea.

Elevii lui Emil Săndoi au deschis scorul în minutul 29 după un contraatac fulger. Daniel Popa i-a pasat lui Denis Dumitrașcu iar acesta a șutat din afara careului, stabilând scorul pauzei, 1-0.

După revenirea de la cabine, gazdele și-au dublat avantajul după doar două minute prin Daniel Florea, acesta a profitat de o degajare a propriului portar și a driblat ambii fundași ai sibienilor și a punctat pentru 2-0, stabilând și scorul final al partidei de la Buzău.

În urma acestui rezultat, Chindia Târgoviște este prima în grupa de play-out cu 23 de puncte în timp ce FC Hermannstadt râmâne ultima în Liga 1 cu 13 puncte.

ECHIPELE DE START:

Chindia Târgoviște: Aioani – Căpușă, Iacob, Celea, C. Dinu – Yameogo, Rață, Dulca, Dumitrașcu – D. Popa, Florea
REZERVE: D. Moldovan, Fomba, Kocic, Martac, M. Costea, Neicuțescu, Cherchez, Berisha, Corbu

FC Hermannstadt: Cristiano – Belu-Iordache, Viera, Scarlatache, Opruț – Alhassan, Romario Pires, Aosman – Bagaric, Mayoral, Buzan
REZERVE: Pop, Dâlbea, Mățel, Sîntean, Yazalde, Sebaihi, Aralica, Vodă, Petrescu