VIDEO | Chindia, fără gol primit în meciul cu Voluntari. Ilfovenii au emoții în lupta pentru evitarea retrogradării

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 10 mai 2021, ora 18:48,
Chindia-Voluntari

FC Voluntari și Chindia Târgoviște au terminat la egalitate emciul disputat luni, în etapa a epilogul etapei a șaptea a fazeid e play-out a Ligii I, scor 0-0.

Prima repriză a fost dinamo, cea mai mare ocazie aparținându-le gazdelor. În minutul 35 Betancor a nimerit bara transversală, cu un șut din întoarcere.

După pauză, ilfovenii au căutat cu disperare golul de 1-0, dar acesta nu a venit. În minutul 55, Briceag nu a nimerit poarta lui Moldovan, iar în prelungirile partidei Angelov nu l-a putut învinge pe portarul echipei dâmbovițene, cu un șut la colțul scurt .

Chindia rămâne pe primul loc în ierarhie, cu 35 de puncte, în timp ce FC Voluntari luptă pentru evitarea retrogradării. Ilfovenii ocupă locul 14, cu 24 de puncte.

Cele două echipe:

FC Voluntari: Rîmniceanu – Balaur (Angelov ’78), Tamaş, Armaş – Ricardinho, Droppa (Pesic ’46), Ivanov (Lopes ’87), Briceag – Ilie (Costin ’46), Betancor, Gheorghe (Tavares ’88). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Chindia: Moldovan – Iacob, Celea, Căpuşă, Dinu – Neguţ (Neicuţescu ’88), Raţă, Dulca, Dumitraşcu (Yameogo ’78) – Popa (Kocic ’79), Florea (Berisha ’67). Antrenor: Emil Săndoi