Chindia e lider în liga a doua și are un mesaj războinic: „Vine rândul Petrolului!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 martie 2019, ora 19:44,
Chindia-Targoviste

Chindia a ajuns pe primul loc în liga a doua, după victoria obținută pe final la Pitești: 1-0.

Leca a dat lovitura după o fază fixă și a înscris golul de trei puncte în minutul 89.

FC Argeș a jucat o repriză întreagă în 10 oameni: Panait a fost eliminat în debutul mitanului secund.

Chindia face 50 de puncte și nu mai puțin de 5 echipe se luptă pentru primele 3 locuri.

„În weekend vine rândul Petrolului”, au scris cei de la Chindia pe social-media, convinși că vor câștiga derby-ul din următoarea etapă.

Petrolul o întâlnește duminică pe Metaloglobus, în timp ce Universitatea Cluj joacă luni pe teren propriu cu ASU Poli.