Chindia a dat stingerea la Botoșani! Surpriză mare în Moldova!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 septembrie 2019, ora 19:17,
vodut chindia

Chindia Târgoviște s-a impus cu scorul de 3-0 pe terenul echipei FC Botoșani. Moldovenii au 7 meciuri la rând fără victorie.

Chindia a deschis scorul în minutul 33. Dumiter a trimis balonul în plasă, din careul mic, profitând de o eroare a defensivei gazdelor.

Echipa din Târgoviște a marcat golul al doilea în prelungirile primei reprize. Arbitrul Marius Avram a acordat penalty după un henț comis de Kolesovs. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Liviu Mihai.

Tabela a fost închisă de Voduț, în minutul 77. Atacantul a avut de îndeplinit o simplă formalitat, după o acțiune personală reulșită de Dumiter.

Chindia a reușit cea de-a doua victorie în 10 etape. FC Botoșani a ajuns la 7 meciuri consecutive fără victorie. Ultimul succes datează din etapa a treia 2-0 cu FCSB.