Chiajna își poate lua adio de la Liga 1! Gol după 30 de secunde

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 mai 2019, ora 00:07,

Chiajna a rămas cu șanse pur teoretice în lupta pentru evitarea retrogradării.

La Voluntari, Concordia a cedat cu 1-2, asta deși a deschis scorul după numai 30 de secunde, prin Grădinaru.

Echipa lui Bergodi a dominat copios repriza secundă și a revenit spectaculos în ultimele minute: Tudorie a egalat din penalty, iar apoi fostul jucător de la FCSB a adus și victoria, în prelungiri.

Chiajna este deja la 7 puncte de locul de baraj, pe care se află Hermannstadt, în timp ce Voluntari a ajuns până pe poziția a 11-a, cu 26 de puncte.

ECHIPELE:

FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho (Hodorogea ’74), Balaur, Armaş, Al. Vlad – Răuţă, I. Gheorghe, Căpăţînă – G. Deac (Belahmeur ’67), Tudorie, Gadze (Bălan ’71).

Antrenor: Cristiano Bergodi

Concordia: Rîmniceanu – Bărboianu (Iloki ’89), Marc (Meira ’81), Cadamuro, Koutroumpis, A. Radu – Grădinaru, Gorobsov, Ivanovici – Bawab (Nivaldo ’85), Moussa

Antrenor: Adrian Falub

Clasamentul play-out-ului este următorul: 1. Gaz Metan Mediaş – 39 de puncte, 2. Dinamo – 38 de puncte, 3. FC Botoşani – 32 de puncte, 4. Politehnica Iaşi – 29 de puncte, 5. FC Voluntari – 26 de puncte, 6. Hermannstadt – 23 de puncte, 7. Dunărea Călăraşi – 21 de puncte, 8. Concordia Chiajna – 16 puncte.