Chiajna – Dinamo 0-4. Echipa lui Bratu e de neoprit în play-out!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 mai 2018, ora 00:55,
Dinamo bucurie

Dinamo domină categoric play-out-ul din Liga 1, iar echipa lui Florin Bratu nu a avut milă nici de Chiajna, echipă care tremură pentru salvarea de la retrogradare. S-a terminat 4-0, după o repriză excelentă a oaspeților.

Palic a deschis scorul printr-o lovitură de cap (minutul 8), iar apoi Dinamo a marcat de două ori într-un interval de doar trei minute: Salomao a făcut 2-0 din penalty, iar apoi Pesic a înscris pentru 3-0.

Salomao a marcat al patrulea gol al oaspeților în ultimul minut al primei reprize, iar Dinamo s-a relaxat în partea a doua. Chiajna putea să înscrie golul de onoare în minutul 90, însă mingea deviată a lui Nivaldo a lovit bara.

Dinamo e lider detașat în play-out și are 15 puncte avans față de Sepsi.

ECHIPELE:

Concordia Chiajna: Caparco – Bărboianu, Albu, A. Marc, Fota – D. Bucşa, Prepeliţă (Babic ’66) – Nivaldo, M. Cristescu (Deaconu ’62), Grădinaru (Patache ’75) – Pena

Antrenor: Ionuţ Badea

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Vl. Olteanu – D. Nistor (Dudea ’69), Mahlangu, Palic – Pesic (Şerban ’81), Moldoveanu (Popa ’71), Salomao

Antrenor: Florin Bratu