Deși era deja retrogradată în Liga 2, Chiajna a făcut spectacol cu Poli Iași, în ultimul meci de pe teren propriu din Liga 1.

S-a terminat 4-1 pentru gazde, după un meci fără presiune.

Chiajna a marcat de două ori în prima repriză, prin Bawab și Nivaldo, iar la pauză a fost 2-0.

Teixeira a redus din diferență din penalty, însă Bawab a făcut apoi 3-1, tot dintr-o lovitură de la 11 metri.

Gorobsov a marcat superb din lovitură liberă și a stabilit scorul final în minutul 86.

ECHIPELE:

Concordia Chiajna: Rîmniceau (Caparco ’46) – Radu, Meira, Marc, Fota – Nivaldo, Ropotan, Gorobsov, Ivanovici (Paliu ’89) – Iloki (Bărboianu ’51), Bawab

Antrenor: Adrian Falub

Poli Iaşi: Rusu – Bosoi (Rus ’77), Gardoş, Chelaru (Qaka ’32), Panţîru- Petre (Platini ’33), Cioinac, Teixeira – Sanoh, Garros, Zaharia

Antrenor: Flavius Stoican

Doar 43 de spectatori au asistat la meci, majoritatea oamenilor urmărind ce s-a întâmplat la alegerile europarlamentare. Cei de la Poli Iași s-au referit și la acest eveniment, iar postarea clubului de pe social-media a fost amuzantă 🙂