VIDEO | CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 31 octombrie 2018, ora 23:49,
tucudean
tucudean

CFR Cluj a câștigat meciul din deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în optimile de finală ale Cupei României.

Golgheterul clujenilor, George Țucudean, a înscris în minutul 64, în urma unei lovituri libere.

În ultimul sfert de oră al partidei, medieșenii au ratat două ocazii mari de gol.

Gaz Metan: Cristea – Creţu, Cristea, Diallo, Buşu – Ivanov, Boubacar – Romeo (Ely Fernandes 58′), Olaru, Chamed – Fortes. Antrenor: Mihai Teja.

CFR Cluj: Jesus Fernandez – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Bordeianu, Djokovic, Culio – Omrani (Păun 39′), Ţucudean (Tambe 87′), Deac (Petrila 89′). Antrenor: Antonio Conceicao.

Tot miercuri s-au mai calificat în sferturile de finală ale Cupei României echipele Sepsi Sfântu Gheorghe și Astra Giurgiu.