CFR Cluj nu renunță la titlu, deși e la 8 puncte de FCSB: „Trebuie să facem tot ce depinde de noi”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat marți, 19 martie 2024, ora 20:18,
CFR Cluj
CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a început play-off-ul cu un eșec, 1-2 pe terern propriu cu Universitatea Craiova, iar liderul FCSB s-a distanțat la 8 puncte.

CFR Cluj face tot ce depinde de ea pentru a lua titlul, anunță Cristian Balaj

Cu toate acestea, președintele grupării, Cristian Balaj, este optimist. „Atât timp cât matematic există șanse eu n-am să renunț. Sunt optimist din fire. Nu mi-a plăcut decât să fiu poziționat pe locul 1.

Și atunci nu voi renunța niciodată. Trebuie să facem tot ce depinde de noi pentru a ne poziționa cât mai sus în clasament”, a transmis el.

Fostul arbitru s-a referit și la meciul cu echipa din Bănie. „Am avut o repriză cu un rezultat mincinos în primele 45 de minute. O primă repriză în care nu țin minte să fi avut atât de multe ocazii cum s-a întâmplat în acest meci, dar fotbalul se joacă pe goluri.

Repriza a doua s-a echilibrat puțin, chiar dacă și repriza a doua a fost ca și număr de ocazii, posesie, lovituri libere, cornere, șuturi pe poartă în favoarea noastră. Nu la fel ca în prima repriză pentru că era greu să menții același ritm”, a mai spus el, potrivit ProSport.