CFR Cluj intră cu victorie în playoff! Gol fabulos reușit de Țucudean în secunda 20!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 09 martie 2019, ora 22:24,
tucudean
tucudean

CFR Cluj continuă cursa pentru un nou titlu! Clujenii s-au impus cu 2-1 în partida cu Sepsi, prima din playoff. Țucudean a deschis scorul în secunda 20, cu execuție rară în prima ligă din România.

Campionii au marcat la prima fază a meciului cu Sepsi. Țucudean a avut o execuție fenomenală, de la marginea careului mare, un șut „acoperit” din voleu, care s-a dus la vinclu.
VEZI GOLUL AICI

Sato, de la Sepsi, a fost primul care l-a întis pe Arlauskis. În minutul 36, mijlocașul lui Eugen Neagoe a tras superb, însă portarul clujenilor a fost la post.

VEZI AICI OCAZIA LUI SATO

Imediat după pauză, Vașvari a restabilit egalitatea cu un șut din interiorul careului.

VEZI GOLUL LUI VASVARI

CFR a ținut însă ritmul a marcat din nou, în minutul 57. Djokovic s-a înălțat în careu și a trimis la colșul lung centrarea perfectă a lui Deac.

VEZI GOLUL LUI DJOKOVIC

În inferioritate numerică din minutul 71, când Culio a văzut iar al doilea galben (cum s-a întâmplat și în urmă cu două etape, la meciul cu Iași), CFR a închis tabela în prelungiri.

Mensah a fost și el eliminat după un faulșt în careu la Omrani, iar Deac a transformat fără emoții, pentru 3-1.

VEZI GOLUL LUI DEAC

CFR s-a impus pentru a treia oară în două săptămâni în fața celor de la Sepsi și are avataj de 5 puncte în fruntea clasamentului.