CFR Cluj debutează cu victorie în play-off. Ardelenii se distanțează în clasament

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 martie 2020, ora 23:01,
bucurie
bucurie

CFR Cluj a câștigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, meciul disputat în compania echipei Astra Giurgiu, în ultimul meci al primei etape a play-off-ului Ligii 1.

Ardelenii au deschis rapid scorul. Deac l-a învins pe Lazăr cu o lovitură de cap, în minutul 8, după o centrare precisă venită de la Djokovic. A fost 1-0 la pauză.

În minutul 58, Fatai a fost faultat în careu de Arlauskis, iar Alibec a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri. Păun avea să stabilească rezultatul final în minutul 81. Tamaș a respins o centrare venită de la Manea, însă mingea a sărit la Păun, care l-a învins pe Lazăr cu un șut bine plasat.

Grație victoriei obținute în această seară, CFR Cluj se distanțează în fruntea clasamentului play-off-ului, cu 29 de puncte.