CFR Cluj, atenţionată: ,,Începând de la meciul cu FCSB arată rău! Doar un meci bun cu Craiova le poate da un restart”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 aprilie 2021, ora 22:00,
CFRCluj3
CFRCluj3

CFR Cluj a câştigat luni seară, în meciul din etapa a 29-a a Ligii 1, disputat în compania celor de la Dinamo, pe teren propriu, scor 1-0.

Golul partidei prin care CFR a învins-o pe Dinamo a fost marcat de Billel Omrani, în minutul 80, chiar dacă echipa din Ştefan cel Mare juca în 9 oameni încă din prima repriză, când centralul Bârsan i-a eliminat pe Anton şi Bejan.

Dinu Gheorghe, fost conducător de fotbal, este de părere că jocul celor de la CFR Cluj suferă enorm, iar asta se întâmplă încă de la jocul pierdut cu FCSB. Singurul mod prin care echipa îşi poate reveni este să facă un meci bun cu Craiova, mai spune Dinu Gheorghe.

,,CFR începând de la meciul cu FCSB și acum arată rău. Jocul merge rău. Pare o echipă cu un joc îmbătrânit, puțin îmbâcsit. S-a mișcat bine Omrani, dar într-o repriză și cu doi oameni mai puțin. Eu zic că e în scădere echipa. Dacă vor reuși la Craiova să nu piardă poate fi un restart pentru a se bate la titlu. Dacă vor pierde la Craiova, eu zic că lucrurile o să înceapă să se agraveze.

E o echipă cu o medie de vârstă foarte ridicată. Am văzut că vor să îl readucă pe Pașcanu. Echipa nu este încă construită foarte bine. A fost construită după modelul Dan Petrescu.”, a declarat Dinu Gheorghe, pentru ProSport.

După meciul cu Dinamo , ardelenii au rămas pe locul 2 în Liga 1, acolo unde au adunat 63 de puncte din 29 de meciuri, cu o lungime mai puţin decât FCSB, care conduce clasamentul cu 64 de puncte.

În urma rezultatului cu CFR Cluj, Dinamo a rămas în continuare pe locul 14 în Liga 1, cu 27 de puncte acumulate în cele 29 de meciuri jucate.

Citeşte şi Cum este văzută din nou Liga 1 cu 18 echipe: ,,Părerile sunt împărţite, dar cred că e cea mai bună soluţie”