VIDEO | CFR Cluj a dat lovitura în inferioritate numerică! Gol la ultima fază cu Poli Iași!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 februarie 2019, ora 22:14,
tucudean
tucudean

CFR Cluj a plecat cu toate punctele din Copou. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Țucudean, la ultima fază a meciului cu Poli Iași.

Campioana a avut meci greu la Iași. Pe lângă frigul și terenul înghețat, CFR Cluj a trebuit să joace și cu un om în minus încă din minutul 17, când Culio a fost eliminat după două cartonașe galbene.

VEZI AICI FAZA ELIMINĂRII LUI CULIO

Poli Iași a fost echipa mai prezentă în joc și a avut mai multe ocazii. Moldovenii au cerut și un penalty, pe final, la un duel dintre Patrick Petre și Mureșan.

Meciul clujenilor a fost salvat de George Țucudean, intrat în minutul 90, cu o reușită excepțională.