CFR Cluj a câștigat amicalul cu Ludogoreț. Cine a marcat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 ianuarie 2019, ora 18:46,
cfr-ludogoret

CFR Cluj a câștigat meciul amical cu Ludogoreț Razgrad, scor 2-0, în cadrul cantonamentului din Antalya, Turcia. Cosmin Moți, Adi Popa și Claudiu Keșeru au fost titulari pentru campioana Bulgariei.

Fundașul maghiar Adam Lang a deschis scorul în minutul 16, în urma unei faze fixe.

George Ganea, un atacant în vârstă de 19 ani, a înscris în minutul 87, profitând de o eroare a fundașilor bulgari. Este primul său gol în tricoul alb-vișiniu.

Schimbări în repriza a 2-a: Arlauskis în locul lui Jesus Fernandez, Păun în locul lui Ioniță, Culio în locul lui Deac, Peteleu în locul lui Manea, Mureșan în locul lui Lang, Petrila în locul lui Țucudean, Costache în locul lui Bordeianu.

Fundașul Dragoș Grigore l-a înlocuit pe Cosmin Moți după pauză.

Partida a fost de mare interes și a fost urmărită de către selecționerul Cosmin Contra, Vasile Miriuţă (fost antrenor la CFR Cluj), Ioan Andone (manager general la FC Voluntari), Ioan Mărginean (preşedinte la Gaz Metan Mediaș).

CFR Cluj este neînvinsă în cele trei meciuri amicale jucate în Antalya (0-0 cu Vorskla Poltava, 2-1 cu FC Zurich).