CFR a făcut SPECTACOL cu VOLUNTARI! Campioana a înscris de patru ori în repriza a doua

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 noiembrie 2018, ora 22:18,
CFR Voluntari

CFR Cluj n-a avut milă de Voluntari și s-a impus cu un categoric 5-0 pe teren propriu.

Echipa preluată recent de Cristiano Bergodi putea da lovitura în primul minut, dar apoi pe teren a mai fost o singură echipă, iar ilfovenii au cedat în cele din urmă după 26 de minute: Țucudean a deschis scorul după un assist al lui Omrani.

Oaspeții n-au contat, iar Țucudean a izbutit dubla în minutul 56. S-a făcut imediat 3-0, după ce Țucudean a reușit tripla în Gruia.

Finalul a fost unul de coșmar pentru CFR: Manea și Costache au dus scorul la 5-0.

ECHIPELE:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovici, Bordeianu – Omrani (Tambe ’85), C. Deac, Păun (V. Costache ’75) – Ţucudean (Al. Ioniţă ’79)

Antrenor: Antonio Conceicao

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Armaş, Bucurică – Căpăţînă, Răuţă – G. Deac (I. Gheorghe ’71), Malfleury (Kabasele ’60), Al. Vlad – Tudorie (Gadze ’83)

Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj vs. FC Voluntari 5-0 (Țucudean 26'; 56'; 62', C. Manea 84', I. Costache 89') #cfrfcv #liga1betano