Ce spune Cristi Bălgrădean despre prima accidentare din carieră! ,,Simţeam că mi se rupe muşchiul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 19 ianuarie 2021, ora 17:50,
Cristi Bălgrădean

Cristi Bălgrădean, portarul lui CFR Cluj, a suferit prima accidentare din cariera sa de fotbalist de până acum.

Acesta a fost înlocuit la pauza meciului cu Sepsi, partidă pe care ardelenii au câştigat-o la limită, scor 1-0, după golul înscris de Debeljuh.

Bălgrădean tocmai a făcut un RMN astăzi pentru a afla exact ce accidentare are şi spune că va lipsi cel mai probabil de pe teren undeva în jur de o săptămână.

,,Azi dimineață (n.r. – marți) am făcut un RMN și acum așteptăm rezultatele. Cel mai probabil este vorba despre o ruptură fibrilară care necesită undeva la 7 zile de pauză. Eu asta sper! Dar sută la sută vom ști abia după ce primesc diagnosticul.

Accidentarea nu a picat bine deloc, dar vestea bună este că acum jucăm la o săptămână și am timp să mă recuperez. Abia luni avem meci cu Hermannstadt în deplasare. Din păcate este prima accidentare din carieră, acum, la 32 de ani! Nu am avut nicio accidentare! Deloc, deloc!

M-am accidentat la sprintul de după șutul jucătorului de la Sepsi, nu la șut cum s-a vehiculat. Am simțit că mușchiul este întins la maxim. Când au intrat doctorii pe teren, era aproape minutul 40, le-am și spus că la pauză o să fac schimbare pentru că simțeam că mi se rupe mușchiul!”, a mărturisit Bălgrădean pentru Fanatik.

Cristi Bălgrădean s-a accidentat în finalul reprizei cu Sepsi, acuzând probleme musculare. Acesta ar putea rata două meciuri la CFR Cluj, duelurile cu Astra şi Hermannstadt.

În 25 de meciuri a evoluat Bălgrădean pentru CFR Cluj, de când a ajuns la echipă în vară.

1.100.000 de euro este cota portarului de 32 de ani, potrivit transfermarkt.com.

Citeşte şi BREAKING NEWS | Marius Şumudică s-a înţeles cu Rizespor! ,,Am încredere că ne vom salva de la retrogradare”