Ce spune Carlo Ancelotti după partida contra lui Bayern Munchen: ”Senzația a fost că ne simțeam confortabil!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat miercuri, 01 mai 2024, ora 07:35,
Carlo Ancelotti

Bayern Munchen a remizat, marţi seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Real Madrid, în prima manşă a semifinalelor din Chmapions League.

După meci, Carlo Ancelotti a oferit mai multe declarații.

”Momentul nostru de slăbiciune a fost începutul reprizei secunde și atunci am primit două goluri.

Au arătat cea mai bună versiune și noi nu, dar avem timp să o arătăm miercurea viitoare. Prima repriză am atacat, dar cu puțină intensitate.

A doua repriză când au trecut în față pe tabela de marcaj am început să apăsăm puțin mai mult pedala de accelerație.

Senzația a fost că ne simțeam confortabil, dar intensitatea lipsea. Am terminat meciul suficient de bine”, a spus Carlo Ancelotti, după meciul cu Bayern Munchen, potrivit Marca.