Ce se întâmplă cu Valentin Creţu la FCSB! Explicaţiile venite din partea lui Toni Petrea: ,,E cu noi, vom vedea pe viitor”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 martie 2021, ora 10:24,

FCSB s-a impus pe teren propriu, în etapa a 26-a a Ligii 1, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 1-0.

Singurul gol al partidei a fost înscris de căpitanul Florin Tănase, în minutul 90+2, după ce a deviat cu capul centrarea venită din partea lui Olimpiu Moruţan.

La finalul jocului, Toni Petrea, antrenorul FCSB-ului, a lămurit situaţia lui Valentin Creţu la echipă, care în ultimele 6 etape a evoluat doar 13 minute, fiind folosit ca titular Ovidiu Popescu pe postul de fundaş dreapta.

,,Crețu se antrenează, e cu noi, e în lot, dar în ultima vreme i-am folosit pe Haruț și pe Ovidiu Popescu pe postul de fundaș dreapta.

Vom vedea pe viitor care dintre cei trei poate juca. La națională vom trimite pe cine cheamă selecționerul.”, a explicat antrenoul, la finalul jocului cu Gaz Metan.

După acest meci, FCSB a revenit pe primul loc în Liga 1, cu 57 e puncnte adunate în cele 26 de jocuri disputate până acum.
De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaş se află pe locul 12 în Liga 1, cu 28 de puncte adunate din cele 26 de meciuri jucate în acest sezon.