Ce a spus Kopic după eșecul cu Oțelul: ”Cea mai mare problemă o avem acolo!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 08 aprilie 2024, ora 22:31,
Zeljko Kopic

Oțelul Galați a câștigat 3 puncte mari luni seară acasă. Trupa lui Dorinel Munteanu s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Dinamo.

Unicul gol al partidei i-a aparținut lui Tănasă (90+3). Gazdele au urcat astfel pe locul 2 în play-out, în timp ce oaspeții rămân pe loc direct retrogradabil.

După meci, antrenorul lui Dinamo a oferit mai multe declarații.

”Cred că în majoritatea timpului am controlat jocul. Am avut ocazii. În ultima treime trebuie să reacționăm mai bine.

Am făcut totul pentru a câștiga jocul, dar iar am pierdut în prelungiri. E greu să pierzi pe final.

Trebuie să văd și eu jocul să înțeleg ce s-a întâmplat. Evident că atunci când iei gol în prelungiri e o problemă de concentrare.

Cea mai mare problemă o avem în fața porții. Nu reușim să înscriem și să învingem. E aceeași problemă mereu.

Totul e în mâinile noastre. Jocul următor e crucial. Trebuie să ne pregătim mai bine și să luăm cele trei puncte.

Cu un rezultat bun, putem să ne ridicăm în clasament. Am pierdut puncte în dese rânduri, ne lipsește un pic și norocul”, a declarat Kopic la flash-interviu.