Ce a adus nou Marinos Ouzounidis la Craiova: ,,Cu el echipa arată bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 februarie 2021, ora 10:00,
ouzounidis craiova

Meciul dintre Universitatea Craiova şi Hermannstadt, din etapa a 24-a a Ligii 1, disputat pe ,,Ion Oblemenco”, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 1-0.

Singurul gol a partidei a fost marcat de Alex Cicâldău în minutul 33, după ce a avut o execuţie excelentă din lovitură liberă.

Mijlocaşul a vorbit la finalul jocului cu sibienii şi spune că importante au fost cele trei puncte. Acesta mai susţine că se vede că e o schimbare în Bănie cu noul antrenor.

,,Înainte să marchez am avut o ocazie foarte mare, nu e nicio problemă, se mai întâmplă, important e că am luat 3 puncte. Nu ne uităm la cei din față, am vrea să fie o diferență mai mică, dar trebuie să ne uităm întâi la noi.

Cu noul antrenor echipa arată bine, e loc și de mai bine, jucăm mai bine în prima repriză, mai avem de muncit. Lucrăm să ținem mingea, să pasăm mult și repede.”, a declarat mijlocaşul oltenilor.

Andrei Ivan a vorbit şi el despre noul antrenor al echipei, pentru care a avut doar cuvinte de laudă.

,,Ne-a pus mai mult să pasăm, să ținem noi posesia, să nu ne grăbim, să nu ne panicăm. Avem jucători cu calitate, vedem ce va fi.

Acum vrem să câștigăm meci de meci, vrem în playoff cu maximum de puncte, nu ne gândim încă la titlu.”, a declarat atacantul la finalul jocului cu Hermannstadt.

După acest rezultat, Universitatea Craiova se află pe locul 3 în Liga 1, cu 47 de puncte acumulate din 24 de jocuri disputate.

De cealaltă parte, Hermannstadt se află pe locul 14 în Liga 1, cu 22 de puncte strânse din 24 de meciuri jucate până acum.

Citeşte şi Marinos Ouzounidis, după ce a spart gheața, cu Craiova, în Liga 1: “Vreau să schimb câteva lucruri”