Catastrofă pentru Dinamo! „Câinii”, bătuți la Botoșani. Al cincilea meci fără victorie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 octombrie 2018, ora 23:14,
botosani dinamo

Dezastru pentru echipa lui Claudiu Niculescu! Dinamo n-a mai bătut pe nimeni de cinci etape, iar la Botoșani a fost surclasată.

Dinamo nu-și revine nici cu Claudiu Niculescu pe bancă! Alb-roșii au fost învinși la Botoșani și au căzut pe locul 12, în Liga I!

Este o adevărată catastrofă pentru echipa din Ștefan cel Mare, care rămâne cu un singur punct obținut în deplasare în acest sezon al Ligii I, cel din derby-ul cu FCSB (3-3). Dinamo are patru înfrângeri în ultimele cinci etape!

Botoșaniul a jucat mai bine. Moldovenii au deschis scorul în minutul 3. Oaidă a înscris după o pasă magistrală primită de la Ongenda.

VEZI FAZA GOLULUI AICI.

Dinamoviștii au alergat după egalare, fără succes. Claudiu Niculescu l-a aruncat în luptă și pe Grozav. Degeaba. Dinamo a încasat și golul al doilea, în minutul 90, când au fost surprinși de contraatac de Fabrini.