Care este situația medicală a lui George Țucudean. Atacantul a ajuns la spital

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 decembrie 2018, ora 10:56,
FOTBAL: CFR CLUJ – FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (20.07.2018)

CFR Cluj a oferit informații de ultimă oră despre situația medicală a atacantului George Țucudean, înlocuit la pauza meciului cu Gaz Metan Mediaș. Seara trecută, fotbalistul a fost transportat la spital pentru mai multe investigaţii.

După primele 45 de minute ale partidei din Gruia, medicii au depistat că Țucudean are pulsul mărit și i-au interzis să mai intre pe teren.

Clubul CFR 1907 Cluj doreşte să facă următoarele precizări referitoare la starea de sănătate a atacantului nostru George Ţucudean. La pauza partidei, fotbalistul CFR-ului a acuzat o stare de ameţeală şi de deshidratare, iar antrenorul echipei noastre l-a inlocuit. La finalul meciului, George a mers la spital, a făcut unele analize medicale, iar în urma rezultatelor a reieşit că starea sa de sănătate este una bună„, se arată într-un comunicat al campioanei României.

George Țucudean (27 de ani) este golgheterul Ligii 1, cu 12 reușite.

spitalliga 1deshidrataregeorge tucudeantucudeanametealagaz metan mediașcfr clujanalize medicalesituatie medicala