Căpitanul SĂPUNARU îi laudă pe fani și DEZVĂLUIE ce i-a spus TAMAȘ

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 octombrie 2018, ora 21:15,
Sapunaru Tadic

Cristi Săpunaru îi laudă pe cei aproape 50.000 de oameni care au fost alături de tricolori la duelul cu Serbia și speră ca fanii să rămână alături de naționala lui Contra.

„Vom încerca să jucăm toate meciurile la victorie! Cred că astăzi echipa naţională a câştigat un grup şi a câştigat în primul rând suporterii, care au fost minunaţi, ne-au susţinut timp de 90 de minute fără oprire.

Prin rezultatele noastre şi prin dorinţa pe care am arătat-o în celelalte meciuri i-am apropiat de echipa naţională şi speră să rămână apropiaţi pentru că fotbalul are nevoie de suporteri. Suntem mulţumiţi că nu am luat gol, că am terminat meciul fără înfrângere”, a spus Săpunaru, la Pro TV.

4⃣8⃣5⃣1⃣3⃣ spectatori au fost prezenți la meciul România – Serbia pe Arena Națională. Mulțumim pentru susținere!#LuptamImpreuna ??

Publicată de Echipa națională de fotbal a României pe Duminică, 14 Octombrie 2018

Fostul rapidist a dezvăluit și ce a vorbit cu Gabi Tamaș, după ce fundașul a fost eliminat pe finalul primei reprize.

„Nu ştiu dacă a fost cartonaş roşu, n-am văzut faza, am vorbit cu Gabi şi mi-a arătat o poză, în care se vede că nu-l atinge. După ce am rămas în zece oameni a fost mai greu pentru că au echipă bună, valoroasă şi se deschideau foarte bine pe benzi. Am încercat să închidem jocul, să încercăm să terminăm la egalitate măcar şi, dacă puteam să-i prindem pe contraatac, să încercăm să câştigăm, dar era greu”.