Campioana României nu-l sperie pe Dusan Uhrin: ”Putem să câștigăm împotriva CFR-ului!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 04 iulie 2020, ora 08:48,
dusan uhrin
dusan uhrin

Gaz Metan a pierdut meciul cu Universitatea Craiova, însă Dusan Uhrin se gândește deja la meciul cu CFR Cluj.

Craiova s-a impus în partida de la Mediaș, scor 2-1. Romeo a deschis scorul pentru gazde în minutul 22, dar oaspeții au întors rezultatul prin Mihăilă (39′) și Cicâldău (54′).

Dusan Uhrin nu a rămas impresionat de prestația oltenilor și crede că elevii săi puteau să obțină un rezultat pozitiv. De asemenea, antrenorul Gazului o avertizează pe campioana României și anunță că formația sa poate câștiga meciul cu CFR Cluj.

”Puteam să marcăm de trei ori în prima repriză. Cred că am pierdut pentru că au fost spaţii mari în defensiva noastră. E greu să revenim în faţa unei echipe precum Craiova. Jucătorii mei au arătat că pot mai multe. Nu am avut nici noroc, avem nişte probleme, eu încerc să ţin jucătorii departe de problemele interne. Ei sunt doar jucători şi trebuie să se concentreze pe meseria lor.

Putem câştiga împotriva CFR-ului, dar trebuie să schimb o mulţime de poziţii, dar avem jucători tineri şi vom juca probabil cu ei. Nu avem foarte mulţi la dispoziţie.” a declarat Dusan Uhrin la finalul meciului cu Universitatea Craiova.

Lupta la titlu, prin ochii lui Anghel Iordănescu

Fostul selecționer Anghel Iordănescu este invitatul lui Claudiu Giurgea la emisiunea ‘Realitatea Sportivă’ de la Realitatea Plus, duminică, de ora 18:00. Fostul mare antrenor va discuta inclusiv despre lupta la titlu din Liga 1.