Camora trage un semnal de alarmă: ”Trebuie să vedem unde greșim!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 01 februarie 2021, ora 23:36,

Mario Camora, căpitanul CFR-ului, a oferit prima reacție după victoria cu Chindia Târgoviște.

Campioana s-a impus la limită, scor 1-0. Adiță Păun a marcat golul victoriei, din penalty, în minutul 52.

Camora recunoaște că elevii lui Săndoi le-au pus probleme serioase lui și colegilor săi. De asemenea, căpitanul campioanei trage un semnal de alarmă.

”A fost un meci greu, de așteptat să fie așa. Sunt o echipă bună, bine organizată, s-a văzut asta și azi. Noi n-am făcut un meci bun, dar e important că am luat punctele. Am încercat să jucăm, dar ei nu lasă deloc spații. N-au fost multe ocazii nici în a doua repriză. Golul, un șut al lui Hoban…

Nu avem ce să facem, așa e programul, din trei în trei zile, și trebuie să ne adaptăm. Măcar azi nu a fost frig, ca la meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Trebuie să ne obișnuim. Nu trebuie să fie o scuză asta, trebuie să vedem unde greșim, să facem meciuri mai bune și să câștigăm.

În fiecare an a fost greu campionatul, am câștigat spre final. Dar avem experiență. Trebuie să ne unim, să avem foame de trofee. Facem sacrificii ca să ne bucurăm la final.” a declarat Camora.

Vezi și VIDEO | Campioana îi suflă în ceafă FCSB-ului! CFR, victorie la limită împotriva Chindiei