Călărași – Viitorul 0-1. DRĂGUȘ a dat LOVITURA pe FINAL! Echipa lui HAGI visează la TITLU

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 noiembrie 2018, ora 17:49,
Hagi bucurie

După ce a învins-o pe FCSB în Cupa României (2-1), Dunărea Călărași (fără Dan Alexa, suspendat) a pierdut pe final cu Viitorul, scor 0-1.

Nou-promovata s-a închis perfect și a avut o singură ocazie mare: Cojocaru a scos excelent șutul lui Honciu.

În repriza secundă, Ianis Hagi a irosit două ocazii importante, iar Artean a trecut și el pe lângă gol.

Viitorul, echipa mai bună și mai pozitivă, a dat lovitura decisivă în minutul 88: Drăguș, care nu a mai marcat din luna august, a adus victoria, iar echipa lui Hagi, care pierduse în tur cu Dunărea (0-1), o egalează pe Craiova.

ECHIPELE:

Dunărea Călăraşi: Straton – Gligorov, Dobrosavlevici, Şeroni (Ispas ‘43), G. Mendy – S. Pană (Bourceanu ’22), Walace, S. Cucu – A. Munteanu (Ndiaye ’73), G. Honciu, N. Carnat. Antrenor: Dan Alexa

Viitorul: Cojocaru – Boboc (Achim ’89), Ţîru, Mladen, De Nooijer – Artean, T. Băluţă, Vînă – I. Hagi (Luchin ‘89), D. Drăguş, L. Houri (Voduţ ’58). Antrenor: Gheorghe Hagi