”Câinii”, tot mai departe de play-off! Dinamo, remiză albă cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 februarie 2021, ora 23:57,
TRISTEȚE
TRISTEȚE

Dinamo și Sepsi au remizat în capul de afiș al zilei din Liga 1.

Partida de foc din Ștefan cel Mare s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

În prima repriză, șuturile pe spațiul porții au lipsit cu desăvârșire. Cele două formații și-au creat împreună doar 7 ocazii în 45 de minute.

În a doua repriză au venit și ocaziile importante. Dinamo a tras un singur șut pe spațiul porții lui Niczuly, în timp ce covăsnenii au avut 4 ocazii, dintre care două au fost șuturi pe poarta lui Eșanu.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe locul 4 în Liga 1, cu 35 de puncte, în timp ce Dinamo ocupă locul 10, cu 26 de puncte.

Echipele de start:

• Dinamo: Eșanu – Sorescu, Puljic, R. Grigore, St. Filip – A. Bani, P. Anton, Vl. Achim, Fabbrini – Magaye Gueye, Nemec
  • Rezerve: Kongshavn, Bejan, Al. Răuță, Nepomuceno, A. Radu, G. Crețu, J. Gol, Morsay, A. Mihaiu
  • Antrenor: Ionel Gane
  • Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Ninaj, Bg. Mitrea, M. Ștefănescu – Bouhenna, Vașvari, Aganovic – Golofca, Safranko, N. Tamaș
  • Rezerve: Jesus Fernandez, Achahbar, Petrila, Csiszer, Dumiter, L. Fulop, Nouvier, Purece, Tortella
  • Antrenor: Leo Grozavu