‘Câini roșii’ plouați! Dinamo încheie play-out-ul pe locul 3 și intră în istoria negativă a clubului

Dinamo București a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 0-0, în ultima etapă din play-out-ul Ligii 1. ‘Câinii roșii’ au încheiat pe un dezamăgitor loc trei în clasament.

În prima repriză, niciuna dintre echipe nu și-a creat ocazii clare de gol.

În minutul 61, Belahmeur a trimis mingea în bară. Trei minute mai târziu, Christovao a fost aproape de gol pentru Dinamo, dar bara s-a opus.

Costin Lazăr (38 de ani) a disputat ultimul meci în Liga 1, urmând a se retrage din carieră la finalul sezonului.

costin lazar

Dinamo: Mandanda – Grigore, Klimavicius, Ciobotariu – Zenke (N. Jaadi 69′), Filip, N’Diaye (Șerban 80′), Sorescu – R. Jaadi, Popa (Christovao 61′), Montini. Antrenor: Mircea Rednic.

Voluntari: Vâtcă – Vlad, Hodorogea, Russo, Ricardinho – Laidouni, Lazăr (Răuță 86′), Gheorghe – Belahmeur (G. Deac 74′), Bălan, Pârcălabu (Popadiuc 66′). Antrenor: Cristiano Bergodi.

În urma acestui rezultat, Dinamo a încheiat pe locul 9 în Liga 1, o premieră în istoria clubului. Anul trecut, bucureștenii au câștigat play-out-ul, adică au terminat sezonul pe locul 7.