Cadoul perfect pentru Dusan Uhrin! ”Câinii” s-au impus în fața Concordiei. Cine a marcat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 octombrie 2019, ora 17:37,
Dușan Uhrin
Dușan Uhrin

Dinamo a câștigat astăzi, 11 octombrie, partida amicală disputată pe terenul celor de la Concordia.

”Câinii” au învins la limită noua echipă a lui Erik Lincar, scor 2-1. Concordia a deschis scorul în minutul 30, prin Alexandru Albu.

Dinamoviștii au căutat golul egalizator în prima repriza, iar acesta a venit după ce Brito a marcat din fază fixă, minutul 44.

În partea a doua a jocului, Perovic, în minutul 60, a marcat golul victoriei pentru formația din Ștefan cel Mare.

Jucătorii folosiți de Dusan Uhrin în prima repriză: Straton – Corbu, Bejan, Popescu, Sorescu – Răuță – Moldoveanu, Șerban, Brito – Montini, Popa

Cum au arătat ”câinii” în repriza secundă: Piscitelli – Sorescu, Puljic, Popescu, Strechie – Mrzljak, Răuță, N’Diaye – Bani, Perovic, Mihaiu